Gdzie jest Twoja marka?

Rzecz na początek, ale niekoniecznie pierwszy krok.

Czy w biznesie czy w życiu prywatnym, jeśli chcemy osiągnąć przewagę wyprzedzając swoich konkurentów, branding jest bardziej efektywny niż sprzedaż.

Co inni wiedzą o Tobie?

Jesteś dyrektorem HR, może grafikiem komputerowym i myślisz o własnej firmie, a może pracujesz jako finansista w dużym dziale jeszcze większej korporacji? To nieważne. Podobnych jest tysiące. Nie jest ważne co robisz, ważne jest by dać się zauważyć.  Możesz być najlepszy w swojej dziedzinie, ale docenią to tylko najbliżsi współpracownicy. Pomyśl, jak często zdarza się, że jesteś zaskoczony informacją, że ktoś ze znajomych, ba nawet osoby zaprzyjaźnione, robią rzeczy o których nie miałeś pojęcia? Jeśli znajomi nie wiedzą nic o Twoich osiągnięciach, nie wiedzą czym się zajmujesz, to jak w tłumie osób podobnych masz zostać zauważony przez nieznajomych?

Opowiadaj o sobie, budowanie marki to proces, proces to ciąg zmian w czasie.

Czasy chowania się za marką firmy i anonimowość  odchodzą w przeszłość. Można pracować w znanej firmie jednocześnie nie zapominając o sobie, o budowaniu własnej marki. Stare powiedzenie „Łaska pańska na pstrym koniu jeździ” jest nadal aktualne. Dziś pracując w znanej korporacji jesteś powiązany z jej prestiżem, ale co stanie się gdy pracę stracisz? Często czytam fora internetowe, w których bardzo doświadczeni i poszukujący pracy menedżerowie opisują swoje doświadczenia, ile to nagród zdobyli, ile wspaniałych projektów ukończyli z sukcesem, jakie oszczędności przynieśli firmie lub… (tu wpisz swoje osiągnięcia)… i nagle po utracie pracy nikt ich nie chce zatrudnić, bo… (tu można wpisać cały wachlarz powodów). W takim momencie próby „pokazania się” są odbierane jak głos rozpaczy.

Personal branding jest jak drabina, która wyniesie Cię wysoko pozwalając wyprzedzić innych, jest drogą, która pozwoli potencjalnym klientom, czytelnikom,  head-hunterom, właścicielom firm, zarządom dostrzec Ciebie jako tego, którego właśnie szukali. Daj się poznać!

Moja wskazówka: na początek zarezerwuj własną domenę www.imięnazwisko.pl lub com, lub eu. Zacznij od dzisiaj budować swoją karierę świadomie. Zrób pierwszy krok. Już kilka osób udało mi się przekonać do działania. Co o tym sądzicie? Zapraszam do dzielenia się opiniami.